StoryCode Warsaw #16 | Digital Stories

Jak wykorzystać cyfrowe i immersyjne technologie do opowiadania non-fiction? Podczas spotkania StoryCode Warsaw przyjrzymy się pracom, które przesuwają granice narracji i sztuk wizualnych. Od AR i VR po aplikacje i inne rozwiązania cyfrowe wykorzystują interakcję, immersję, czy współudział odbiorców do opowiadania historii.
Spotkanie odbywa się w trakcie Międzynarodowego Festiwalu Filmowego WATCH DOCS. Prawa Człowieka w Filmie

Spotkanie w języku angielskim.
Po prezentacjach na wino zaprasza IDEAL Films.

Pokażemy prace:

PLACE / MIEJSCE (doświadczenie VR)
Czy można przywrócić życie miejscu za pomocą wirtualnej rekonstrukcji? Miejscu, w którym ludzie żyli, uczyli się i modlili? Czy obrazy, dźwięki i wspomnienia mogą stworzyć wrażenie wizyty w starożytnym Aleppo i jego wiekowej synagodze? W końcu prawdziwe znaczenie budynku nie wynika z jego konstrukcji, ale z nawarstwionych wokół niego znaczeń i wspomnień.

Projekt PLACE (MIEJSCE) za pośrednictwem technologii VR cofa nas w czasie do synagogi sprzed 1947 r. Ziarnista czarnobiała fotografia, inny świat zamieszkiwany przez innych ludzi. Żywy projekt, który może się rozwijać wraz z rosnącą liczbą odwiedzających go osób i zebranych historii.

PLACE przedstawi MIKE ROBBINS, producent i założyciel firmy High Road Productions z Berlina specjalizującej się w produkcjach immersyjnych. Partner i kreatywny technolog w założonej przez siebie firmie Helios Design Labs w Toronto, gdzie pracował nad nagradzanymi interaktywnymi filmami dokumentalnymi takimi jak Quipu Project, Digital Me, After The Storm czy Highrise.

MONIKER to amsterdamskie studio specjalizujące się w interaktywnych projektach medialnych, na czele którego stoją Luna Maurer i Roel Wouters, Studio bada rozmaite aspekty technologii, ich zastosowania i wpływ na nasze codzienne życie. Często publiczność bierze czynny udział w rozwijaniu prowadzonych przez studio projektów. Należą do nich między innymi sterowana wydarzeniami gra w przeglądarce Click Click Click, projekt badawczy dotyczący radia na żywo na całym świecie Radio Garden czy wirtualne narzędzie do tworzenia ulotek propagandowych Paperstorm.it.

Wybrane projekty studia zostaną przedstawione przez Thomasa Bolanda.

THOMAS BOLAND to holenderski kreatywny programista, który bada związki między światem cyfrowym i fizycznym. Po ukończeniu studium z zakresu projektowania interakcji na Uniwersytecie Artystycznym ArtEZ pracował jako projektant i programista w eksperymentalnym studio cyfrowego projektowania LUSTlab.

StoryCode Warsaw #16 | Digital Stories
6.12.2018, 18.30
Mindspace, ul. Koszykowa 61, wejście A, 1. piętro
Spotkanie w jęz. angielskim

Organizator: Fundacja Pełne Zanurzenie
Partnerzy: Digital Stories Lab, Międzynarodowy Festiwal Filmowy WATCH DOCS. Prawa Człowieka w Filmie, Udyssey Creative Technologies, Transmedia Mitteldeutschland, Netzdoku, Krajowa Izba Producentów Audiowizualnych, FilmPro

Wsparcie: Fundacja Współpracy Polsko-Niemieckiej, Ambasada Królestwa Niderlandów, Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego, IDEAL Films