27.09.2015 |StoryCode #1 | Pierwsze spotkanie

Pierwsze spotkanie StoryCode Warsaw odbędzie się dzięki uprzejmości Narodowego Instytutu Audiowizualnego, jako jedna z imprez towarzyszących festiwalowi Wersja Beta (25.09-27.09.2015). Ideą spotkań StoryCode jest wymiana wiedzy na temat nowych form narracji. Zapraszamy na spotkania twórców posługujących się tekstem, dźwiękiem, obrazem, programistów, projektantów UX/UI, projektantów gier, innowatorów oraz pozostałych, którzy zajmują się szeroko pojętą kreacją.

Na inauguracyjnym spotkaniu pojawi się Benjamin Hoguet założyciel StoryCode w Paryżu. Opowie nam o tamtejszej społeczności SC oraz o tym jak zmieniła ona krajobraz nowych mediów we Francji. Zaprezentujemy też założenia jakie przyświecają edycji Warszawskiej.

Przedstawimy dwa polskie projekty:

1. „Notebook” – pierwszą w Polsce powieść wykorzystującą rozszerzoną rzeczywistość do wzbogacenia opowiadania. Projekt przedstawi autor książki, Tomasz Lipko.

2. ” Linia 9″ – projekt dokumentu interaktywnego poświęconego wpływowi dynamicznych zmian w przestrzeni miejskiej Warszawy na życie codzienne mieszkańców miasta. Projekt jest w tej chwili w fazie developmentu, zostanie zaprezentowany przez autorki: Katarzynę Boratyn i Małgorzatę Jurko.

Zapraszamy serdecznie na spotkanie 27.09.2015 r. o godz. 1800 do siedziby NInA (sala Wielka Gra) na ul. Wałbrzyską 3/5.