12.01.2016 | StoryCode #2 | Reportaż interaktywny

miasto_archipelag

Otwierające 2016 rok spotkanie dotyczyć będzie interaktywnego reportażu. W jaki sposób najlepiej wykorzystać nowe media do budowania dziennikarskiej narracji? Jak łączyć tekst, fotografie i wideo? Jakich narzędzi używać? Na spotkaniu zaprezentowane zostaną dwa projekty:

1. „Miasto Archipelag” – reporterska podróż Filipa Springera, wykorzystująca do budowania opowieści bloga, magazyn, reportaże i formy radiowe (grafika, ilustrująca nasze wydarzenie to screenshot z tego projektu);

2. interaktywne reportaże „Dziennika Zachodniego”, wyróżnione nagrodą Grand Press Digital.

Szczegóły na temat projektów dostępne będą na:

Facebooku: https://www.facebook.com/StoryCodeWarsaw

www: http://storycode.pl

Spotkanie będzie okazją do rozmowy ze współtwórcami prezentowanych projektów, poznania ich sposobu pracy. Celem StoryCode jest również integracja środowiska – spotkania dają możliwość poznania osób zainteresowanych nowymi formami narracji, na różne sposoby zaangażowanych w ich tworzenie lub promocję. Spotkania StoryCode w Warszawie odbywać się będą regularnie w wybrane wtorki 2016 roku. Udział w spotkaniach jest bezpłatny. Po każdym spotkaniu przewidziana jest część mniej oficjalna, w trakcie której uczestnicy będą mogli poznać się osobiście i porozmawiać. Aby dołączyć do StoryCode wystarczy przyjść na spotkanie.

StoryCode to międzynarodowa sieć, która zrzesza osoby szukające nowych sposobów tworzenia cyfrowych narracji. Działa w 20 miastach świata, a teraz również w Polsce. Zapraszamy na spotkania twórców posługujących się tekstem, dźwiękiem, obrazem, programistów, projektantów UX/UI, projektantów gier, innowatorów oraz pozostałych, którzy zajmują się szeroko pojętą kreacją.

Zapraszamy serdecznie na spotkanie 12.01.2016 r. o godz. 18.00 do siedziby NInA (sala Mini Max) na ul. Wałbrzyską 3/5 w Warszawie.