StoryCode to międzynarodowa społeczność miłośników nowych form opowiadania. Spotkania StoryCode odbywają się w 20 miejscach na świecie, również w Warszawie i gromadzą setki entuzjastów nowoczesnych form opowiadania historii. Dołącz do nas lub przeglądaj bazę danych w języku angielskim.

U podstaw działalności StoryCode leży poszukiwanie nowatorskich sposobów opowiadania historii, które wykorzystują nowe i przyszłe technologie. Spotkania StoryCode mają na celu edukować i integrować środowisko twórców z różnych dziedzin – autorów posługujących się zarówno słowem pisanym i mówionym,  jaki i filmowców, projektantów czy programistów. W obszarze naszego zainteresowania leżą takie zjawiska jak opowiadanie historii z wykorzystaniem wielu platform i narzędzi (transmedia, cross-media), interakcja i partycypacja. Spotkania są poswięcone zarówno nowym formom dokumentalnym (dokument interaktywny, dokument uczestniczący) jak i fabularnym (interaktywny film, narracja w grach, immersive theatre, Alternate Reality Games). Interesują nas nowe technologie (rozszerzona i wirtualna rzeczywistość, internet rzeczy) i narzędzia, które można wykorzystać do opowiadania historii i angażowania w nie odbiorców.

Dotychczasowymi partnerami StoryCode były polskie i międzynarodowe instytucje, między innymi: Filmoteka Narodowa / Instytut Audiowizualny, Instytut Teatralny, Instytut Francuski w Warsawie, Dom Spotkań z Historią, Centrum Sztuki Współczesnej U-jazdowski, Festiwal Okiem Młodych, Animator PRO, Festiwal Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni, Filmteractive, konferencja Digital Cultures, Dok Leipzig, Szczecin European Film Festival, Zip-Scene Budapeszt, festiwal Młodzi i Film w Koszalinie i inni.

Napisz do nas mail@storycode.pl
Dołącz do Meetupa
Śledź nas na Facebooku

Organizatorem StoryCode Warsaw jest Fundacja Pełne Zanurzenie
Fundacja powstała w 2016 roku. Wspiera i promuje audiowizualne prace, które wykorzystują technologie cyfrowe, interakcję i partycypację odbiorców do opowiadania historii przy wykorzystaniu kilku platform (transmedia, cross-media). Organizujemy wydarzenia na międzynarodowych festiwalach i pokazujemy najciekawsze projekty interaktywne – od interaktywnych filmów i teatru immersyjnego po AR, VR, XR, gry czy internet rzeczy. Rozmawiamy o przyszłości audiowizualności, finansowaniu nielinearnych projektów i zmieniającym się rynku immersyjnych mediów.

Spotkania StoryCode Warsaw są współfinansowane ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego